Також повідомляється, що у віці 17 років цей показник становить 61,9%.
"У середньому 39,4% учнів принаймні один раз у житті вживали алкогольні напої", - йдеться у результатах дослідження.
Про те, що переживали стан сп’яніння від одного до трьох разів протягом життя, повідомили 34,9% 17-річних учнів.
"У 10 років до трьох разів стан сп’яніння протягом життя зазначили 5,3% респондентів", - йдеться у результатах дослідження.
Соціологічне опитування було проведено Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка спільно з ЮНІСЕФ у 2018 році у 287 навчальних закладах, де було опитано понад 13 тисяч респондентів.
Опитування охопило учнів 5-11-х класів закладів загальної середньої освіти; 1-го, 2-го курсів закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) та студентів закладів фахової передвищої освіти (ЗФПО) (на базі 9-річної освіти), які представляють дітей та молодь 10-17 років, що навчається.
Як повідомляв УНН, за даними ESPAD, кожен п'ятий український підліток вживає алкоголь у себе вдома, а кожен 10-й - викурив свою першу сигарету у 14 років.
З метою захистити українську молодь від доступних алкоголю і тютюну, депутати внесли у парламент законопроект №9065.
Документ, серед іншого, передбачає кримінальну відповідальність за втягнення неповнолітніх у пияцтво, а також пропонує заборонити продаж алкоголю і сигарет біля шкільних установ.
Ініціатором проекту ЗУ виступив депутат Андрій Павелко, який закликав своїх колег по парламенту підтримати посилення відповідальності за продаж сигарет та алкоголю дітям.