Між політичним керівництвом та військовим керівництвом України немає конфліктів, існують лише "ситуативні дискусії", але позиція військових та політичних еліт в Україні консолідована. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк, передає УНН.
Деталі
Він наголосив, що Зеленський щодня спілкується із Залужним у робочому форматі, тож ні про який конфлікт у військово-політичному керівництві не може бути мови.
Ми наполягаємо на тому, що конфлікту не існує. Ще раз підкреслюю, що президент Зеленський перебуває в постійній комунікації з паном Залужним. Безумовно є ситуація, коли треба проводити ті чи інші розмови на Ставці з урахуванням того, як просуваються наші наступальні операції, які корективи треба вносити, що треба робити для того, щоб це було ефективніше. Але ще раз підкреслюю – ці спілкування щоденні в робочому форматі
За його словами, заяви про суперечки між президентом і Головнокомандувачем вигідні лише для росії, оскільки вони можуть спровокувати внутрішньополітичні конфлікти в Україні.
Разом з тим радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк відкинув заяви народної депутатки від "Слуги народу" Мар’яни Безуглої в бік головнокомандувача Валерія Залужного щодо відсутності плану ведення війни на наступний рік.
Друге – на мій погляд, безумовно, план на 2024 рік існує. Про це говорить і президент, і сам пан Залужний. Корективи, які треба вносити, зброя, яка нам потрібна на цьому етапі, технологічний ривок, про який говорить пан Залужний – це все зрозуміло. З урахуванням знову ж таки бюджету, який прийнятий і підписаний президентом і чітко фіксує, що ми будемо робити з точки зору матеріальних ресурсів для ефективного проведення війни. На Ставці паралельно з цим вносяться корективи у тактику на тих чи інших напрямках
Доповнення
Він також заявив, що Офіс президента не модерує висловлювання депутатів, тож вони вільні у своїх висловлюваннях. Водночас за його словами, депутатів не можуть ознайомити з планом ведення бойових дій, тому що орган, який його узгоджує – це Ставка верховного головнокомандувача.
Третя складова – у нас традиційно депутати, не тільки провладні, будь-які, мають бажання коментувати ті чи інші дії посадових осіб. Навіть радикально, я б сказав, коментувати. На мій погляд, це неправильна стратегія, у тому числі для депутатів
Нагадаємо
На початку місяця Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті в The Economist заявив, що загроза переходу до позиційної війни - це серйозний виклик для України, і що затягування вигідне противнику, оскільки дасть йому змогу відновлювати та нарощувати свій військовий потенціал. Залужний також назвав п'ять пріоритетів для того, щоб перемогти рф.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:"При всій повазі до генерала Залужного і до всіх командирів": Зеленський оцінив, чи варто йти військовим у політику
Західні партнери, зокрема Вашингтон, позитивно відреагували на статтю Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, вказавши, що це підкреслює необхідність подальшої підтримки України.
Натомість в Офісі Президента тоді заявили, що військовим не варто виносити на публіку, те, що відбувається на фронті.
Зрештою 28 листопада журнал The Economist, посилаючись на неназване джерело в уряді України, написав про погіршення відносин між президентом та головнокомандувачем ЗСУ.