На цей раз клопотання "ЕКСЕЛЬСІОР" розглядатиме Апеляційний суд столиці. Засідання призначене на 15 жовтня, о 13:15.
Нагадаємо, в компанії "ЕКСЕЛЬСІОР" запевняють, що вони не пов'язані з підозрюваним Клименком, а тому арешти нібито накладено незаконно. Однак таку версію представників "ЕКСЕЛЬСІОР" спростовує той факт, що під час обшуків в квартирі, оформленій на цю компанію, були знайдені особисті речі ексміністра-втікача Клименка.
Зокрема там знайшли генеральські погони цивільної дружини Олександра Клименка, за сумісництвом його прессекретаря в Міністерстві доходів і зборів.
У матеріалах слідства, опублікованих в Єдиному реєстрі судових рішень говориться про те, що "ЕКСЕЛЬСІОР" брала активну участь в схемі легалізації (відмиванні) грошей, отриманих злочинних шляхом. За рахунок грошових надходжень від компаній-нерезидентів, які перебували під управлінням оточення Клименка, "ЕКСЕЛЬСІОР" купувала дорогі активи, серед яких рухоме і нерухоме майно.
З судових матеріалів випливає, що арешт майна накладено з метою його збереження і повернення в дохід держави у разі обвинувальних вироків стосовно ексміністра Клименка і його оточення.
Серед арештованого майна: 10 будинків, 20 квартир, 20 земельних ділянок, 19 нежитлових приміщень, тисяча вагонів, 40 автомобілів.
Залізничні вагони, що належать "Юнісон Груп", куди входить "ЕКСЕЛЬСІОР" зараз використовуються АТ "Укрзалізниця" і заробили для держави вже близько 800 млн грн.
Таким чином, зняття арештів з майна компанії "ЕКСЕЛЬСІОР" може означати позбавлення держави доходу і повернення активів і грошових потоків на користь підозрюваного в легалізації грошей Клименка або пов'язаних з ним компаній.
Нагадаємо, в рамках розслідування кримінального провадження стосовно так званих "схем Клименка" були затримані десятки ексчиновників різних рівнів з податкової служби часів Віктора Януковича. Збитки, завдані державі "схемами Клименка", оцінюються мінімум в 104 млрд грн або по 300 доларів на кожного українця.
Розслідування справ за "схемами Клименка" завершено. Адвокати ознайомлюються з матеріалами слідства.
Обсяг доказів у справі "вертолітних податківців" - 1209 томів.
Раніше УНН повідомляв, що в липні цього року слідчим суддею було задоволено клопотання про зняття арешту з частини майна "ЕКСЕЛЬСІОР". У ситуацію втрутилися військові прокурори і арешти відновили.