“Такий крок Нікосії захищає режим Лукашенка від наслідків його недемократичних і притесняющих дій”, — цитує агентство dpa європейського дипломата, який побажав залишитися неназваним. У той же час Кіпр пояснює свою протидію санкцій проти Білорусі прагненням домогтися введення штрафних заходів ЄС проти Туреччини, яка веде розвідку газу в спірних водах східного Середземного моря.
У той же день стало відомо, що держсекретар Франції у справах Європи Клеман Бон підтримав позицію Кіпру в питанні про санкції проти Анкари. Санкції повинні бути в числі варіантів, які розгляне ЄС, якщо Туреччина продовжить “загрожувати безпеці та суверенітету” Кіпру, заявив Бон після переговорів з главою кіпрського МЗС Нікосом Хрістодулідісом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туреччина рекомендує Франції відмовитися від імперіалістського способу мислення
Конфлікт між Туреччиною з одного боку і Грецією і Кіпром з іншого розгорівся влітку, коли Анкара відправила дослідницьке судно Oruc Reis проводити геологорозвідувальні роботи поблизу грецького острова Кастелорізо в супроводі військових судів. В результаті турецькі та грецькі збройні сили були приведені в стан підвищеної боєготовності.
До списку санкцій ЄС включає приблизно 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію білоруських виборів і насильство проти мирних демонстрантів. Він не може вступити в силу вже близько двох тижнів, так як рішення про це має бути прийнято одноголосно всіма 27 країнами ЄС. 10 вересня Кіпр вже накладав вето проти планованих санкцій.