Деталі
Шольц, який невдовзі замінить Меркель, сказав, що новий уряд прагнутиме не “найменшого спільного знаменника, а політики великого впливу”.
Він сказав, що очікує, що сторони затвердять коаліційну угоду протягом найближчих 10 днів.
Окрім того, за словами Шольца, якого цитує DW, переговори відбулися у “дружній, але напруженій атмосфері, атмосфері повної довіри”.
Як повідомив журналіст газети Bild Джуліан Ропке, новий уряд у коаліційній угоді заявив: “Ми вимагаємо негайного припинення спроб дестабілізації України, насильства проти населення на сході України та незаконної анексії Криму”. Однак, за його словами, про “Північний потік-2” немає жодного слова.
При цьому угода, серед іншого, передбачає плани щодо легалізації регульованого продажу канабісу.
Додамо
У парламентській практиці Німеччини коаліційна угода — це документ із сотень сторінок. Для України, зокрема, найбільшим інтересом є розподіл портфелів, а особливо те, які з них отримають “Зелені”, які виступають за жорсткі санкції та проти “Північного потоку-2”.
За інформацією Bild, лідер “зелених” та противник газопроводу Анналена Бербок стане міністром закордонних справ, а її співголова Роберт Хабек — “суперміністром” економіки з додатковими повноваженнями в галузі кліматичної та енергетичної політики. За лідером FDP Крістіаном Лінднером, прихильником жорсткої бюджетної дисципліни, залишиться посада міністра фінансів.
Та ж інформація про розподіл ключових посад і у ненімецьких ЗМІ, зокрема The Wall Street Journal. “Призначення Бербок, критика порушень прав людини та недемократичних режимів, ймовірно, змінить дипломатичні акценти у відносинах з автократичними країнами, такими як Китай та Росія, які є ключовими торговими партнерами Німеччини”, — пише газета.
Контекст
На виборах у Німеччині — перших після епохи Меркель — перемогли соціал-демократи. Але визначали майбутнє країни також ліберали та “Зелені”, які вважаються максимально лояльною щодо України політичною силою ФРН.