З червня 2017 року Саудівська Аравія запровадила спільно з Єгиптом, Бахрейном і Об’єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ) всеосяжне ембарго щодо Катару. На думку Ер-Ріяда та союзників, Доха підтримувала занадто тісні відносини з Іраном і радикальними ісламськими угрупованнями. Уряд у Досі завжди відкидав звинувачення своїх арабських сусідів. Блокада призвела до перебоїв з постачанням харчових продуктів та води в Катарі.
Протягом кількарічної блокади ці арабські країни тримали закритими свої кордони, порти а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару. У суперечці з Саудівською Аравією Катар підтримувала, зокрема, Туреччина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН анонсували відкриття в Катарі підрозділу по боротьбі з тероризмом
Наприкінці 2018 року Катар на тлі суперечки з сусідами вийшов з організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), до якої входив багато років поспіль. Утім, уже багато років поспіль головним джерелом прибутків Катару є не нафта, а природній газ, оскільки цей невеликий емірат має доступ до одного з найбільших у світі газових родовищ, котре він освоює разом з Іраном.
Заява щодо врегулювання більш ніж трирічної суперечки між Катаром і Саудівською Аравією надійшла в переддень саміту країн-учасниць Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, що має відбутися 5 січня в Ер-Ріяді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катар не вважає пандемію загрозою для проведення футбольного ЧС-2022