Деталі
За інформацією ЗМІ, після відповідного рішення парламенту, прокуратурі надається можливість звернутися до суду з клопотанням про застосування взяття під варту як запобіжний захід щодо Мелії.
Так 27 червня 2019 року Мелія вже був притягнутий до кримінальної відповідальності за "керівництво і участь в насильстві, скоєному групою осіб", суд встановив йому заставу і зобов'язав носити електронний браслет. У листопаді 2020 року Мелія зняв браслет, після чого прокуратура зажадала посилення для нього запобіжного заходу. Суд постановив збільшити політику заставу і встановити термін оплати в 50 днів.
Мелія був викликаний до Генеральної прокуратури 5 лютого 2021 року в цілях попередження про наслідки недотримання умов застави, але не з'явився. У той же день прокуратура дала йому ще тиждень на виконання умов застави. За інформацією відомства, в разі несплати прокуратура звернеться до суду з клопотанням про його затримання.
Повідомляється, що термін для сплати застави Мелія закінчився 12 лютого.
Тоді ж Генеральна прокуратура країни звернулася до парламенту з приводу застосування затримання в якості запобіжного заходу щодо Ніки Мелія. Голова "Національного руху" заявляє, що не збирається платити заставу.
Що було раніше
Як повідомляв УНН, 31 жовтня 2020 року в Грузії відбулися парламентські вибори.
Вони проходили за змішаною системою: 120 депутатів обиралися за пропорційною системою, а 30 - за мажоритарною. У боротьбі за 150 мандатів брали участь 48 партій і два блоки. Право голосу на виборах мали більш ніж 3,5 млн громадян. За підсумками підрахунку 100% голосів перемогла правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія", проте опозиція не погодилася з цим і вийшла на протести.
У січні поточного року засновник і лідер правлячої партії "Грузинська мрія", мільярдер Бідзіна Іванішвілі заявив про рішення піти з політики і з партії.