Лікар зазначила, що штам "Дельта" внесений Центром з контролю і профілактики захворювань США до переліку штамів, що викликають особливе занепокоєння. Для цього є низка причин.
Цитата:
"Перше, це варіанти, які частково випадають із нашого поствакцинального імунітету, так і після перенесеного захворювання. Це штами, які набагато більше контагіозні, заразні. У три рази цей штам заразніший, ніж звичайні штами. Це говорить про те, що може бути швидка потреба у великих кількостях госпіталізацій. Вірусне навантаження більш бурхливо наростає в перші кілька днів: дуже висока температура тіла. Найчастіше діарейний синдром, частіше виникають катаральні прояви у вигляді нежиті. Це не дуже було характерно для попередніх штамів. Це штами, які важче піддаються терапії. Усе те ж, що було з "британським" штамом. "Британський" штам теж був внесений до списку тих, що викликають занепокоєння", - розповіла лікар.
Деталі
За словами Голубовської, ще одна особливість "Дельти" - це те, що частіше хворіють діти. І Україні потрібно подумати про дитячі стаціонари.
Цитата:
"Частіше хворіють діти, багато випадків 12-20 років, більше, ніж у минулих штамів. Тому ми обговорювали (на нараді в РНБО - ред.) готовність дитячих стаціонарів теж, у тому числі", - пояснила медик.
Вона також дала поради українцям. Лікар порадила вакцинуватися тим, хто не хворів або хворів давно (понад 3-6 місяців тому). Окрім того, необхідно і далі дотримуватися маскового режиму і дистанціювання, а при перших симптомах негайно звертатися до лікаря.
Детальніше про те, як був виявлений штам "Дельта" в Україні і чи готова наша країна до протистояння загрозі, читайте в інтерв'ю "Голубовська про виявлення штаму "Дельта" в Україні: взяла зразки і сама відвезла в лабораторію".