“Нехай ця угода з Іраном і не ідеальна. Однак вона допомогла уникнути появи іранської атомної зброї, допомогла уникнути ескалації, яка була вельми вірогідна три роки тому. І це вже немало”, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Ірану звинуватило Ізраїль у нелегальній розробці ядерної зброї
“Тому ми, європейці, всі разом дотримуємося цієї угоди. Ми працюємо над тим, щоб продовжити зміцнювати економічні зв’язки з Іраном, і закликаємо Іран у майбутньому виконувати свої зобов’язання”, — зазначив Маас.
За його словами, Німеччина все одно закликає Тегеран відігравати конструктивну роль у регіоні задля вирішення криз в Ємені та Сирії.
Як раніше інформував УНН, п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН (РФ, Велика Британія, Китай, США, Франція) і Німеччина в липні 2015 року узгодили з Іраном СВПД, спрямований на врегулювання кризи навколо ядерних розробок Тегерана. Домовленість передбачає скасування санкцій, введених раніше відносно Ісламської Республіки у зв’язку з її ядерною програмою Радбезом ООН, США та Євросоюзом. Натомість Тегеран зобов’язався обмежити свою ядерну діяльність, поставивши її під міжнародний контроль. У січні 2016 року було оголошено про початок реалізації домовленостей, і Вашингтон скасував обмеження.
Президент США Дональд Трамп 8 травня оголосив про вихід Вашингтона з ядерної угоди із Тегераном і пообіцяв повернути не тільки старі, а й ввести нові санкції, а також заявив, що США готові до укладення нової угоди замість СВПД. У свою чергу Велика Британія, Німеччина та Франція закликали усіх учасників угоди продовжувати її виконувати.