Цитата:
"Поговорив з Президентом Зеленським про нашого шановного партнера - Україну. Ми обговорили майбутній саміт НАТО, ситуацію з безпекою в регіоні і неприпустиме нарощування російської військової потужності. Я підкреслив нашу незмінну політичну і практичну підтримку та підтримав процес реформ (в Україні - ред.)", - написав Генсек.
Деталі
Як повідомляє пресслужба НАТО в релізі за підсумками переговорів, Генеральний секретар підтвердив повну підтримку НАТО суверенітету та територіальної цілісності України. Він підкреслив, що НАТО продовжить надавати Україні значну політичну і практичну підтримку.
Цитата
"Генеральний секретар зазначив, що лідери Північноатлантичного союзу розглянуть агресивну поведінку Росії та рішучу підтримку партнерів з боку НАТО на майбутньому саміті. Він підкреслив, що очікується, що лідери Північноатлантичного союзу підтвердять свою прихильність політиці відкритих дверей НАТО і рішенням, прийнятим на саміті в Бухаресті", - йдеться в стейтменті.
Що було раніше
Як повідомив на цьому тижні Держсекретар США, Україна володіє необхідними інструментами для приєднання до Північноатлантичного альянсу, проте не всі союзники повністю підтримують такий крок.
Доповнення
Саміт глав держав і урядів 30 держав-членів НАТО відбудеться 14 червня в штаб-квартирі альянсу в Брюсселі.
Раніше Зеленський заявив, що очікує почути сигнал про ПДЧ для України на цьому саміті.
Курс на вступ до НАТО закріплений в Конституції України. А швидке отримання Плану дій щодо членства в НАТО - мета, зафіксована в Стратегії національної безпеки України.
12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера з розширеними можливостями НАТО.