Найбільшим попитом серед українців користуються квартири в Туреччині та Іспанії. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловила експерт з нерухомості Олена Біровчак.
"Найчастіше купують (квартири – ред.) в Туреччині та в Іспанії. Потім іде Балі, Чехія. Це те, що найбільший попит сьогодні має серед українців", - зазначила Біровчак.
Окрім того, за словами експерта, українці також інвестують у житло на Кіпрі – в основному в квартири, які будують турецькі забудовники.
За її словами, українці купують квартири у Туреччині в основному під час pre-sales (попередніх продажів), коли нові будинки ще не введені в експлуатацію і ціна на житло нижча. Такі квартири розкуповують за три місяці.
"Тобто, там попит великий, тому цікаво нашим вкладникам. Я б навіть сказала, що Туреччина лідирує сьогодні", - додала Біровчак.
Вона додала, що найбільшим попитом у Туреччині користується доступне житло, а запити на покупку великих і дорогих вілл бувають дуже рідко. Біровчак уточнила, що на вторинному ринку апартаменти в Туреччині можна придбати за 90 тис. доларів, а середня ціна зазвичай складає 130-200 тис. доларів.
У Європі ж, за її словами, житло дорожче. Наприклад, в Іспанії квартира обійдеться у 150-250 тис. євро.
Водночас, за даними Біровчак, кількість покупок українцями житла за кордоном після широкомасштабного вторгнення рф збільшилась не дуже і залишається практично на тому ж рівні, що й була до 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо
Раніше співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка розповіла УНН, де за кордоном краще купувати квартири і на що варто звертати увагу під час купівлі. Вона зазначила, що інвестиції в закордонну нерухомість можуть забезпечити диверсифікацію активів, потенціал зростання цін і можливість отримання посвідки на проживання або громадянства.
В Україні ж, за словами Сосєдки, користуються попитом невеликі квартири, а ціни на нерухомість у великих містах залишаються стабільними. Експерт зазначила, що інвестиції в нерухомість можуть бути прибутковими в довгостроковій перспективі, а ось оренда житла може дати психологічний комфорт.