Автори проаналізували дані 91 інфіковану дитину з 22 лікарень в Південній Кореї. Приблизно у 22 відсотків дітей ніяких симптомів не було виявлено на всьому протязі захворювання. Кожен п’ятий (20 відсотків) дитина був безсимптомним носієм лише спочатку, а потім демонстрував ознаки хвороби. У більшості — 58 відсотків — симптоми проявилися з самого початку.
При цьому у п’ятій частині безсимптомних носіїв і майже у половини інфікованих з симптомами вірус присутній в організмі навіть через 3 тижні після моменту зараження, йдеться в дослідженні. “Як і раніше невідомо, чи поширюють діти, у яких відсутні симптоми, більше, менше або таку ж кількість вірусу, як і люди з симптомами”, — підкреслюють автори. Вони відзначають, що вчена спільнота ще багато чого не знає про роль дітей і молоді в поширенні нового вірусу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрист роз’яснив, як залишити школяра вдома, якщо батьки бояться коронавірусу
В організмі дітей і молоді може бути набагато більше частинок SARS-CoV-2, ніж у дорослих, з’ясували раніше дослідники в Бостоні. Свої результати вони описали в журналі The Journal of Pediatrics 1 серпня. Експерти взяли мазки з носоглотки у 49 осіб у віці до 21 року і виявили у них набагато більше слідів нового вірусу, ніж у дорослих пацієнтів, які перебувають у відділеннях інтенсивної терапії.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 185 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.