Цитата
"До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України. Віримо, що незабаром так і буде", – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.
Деталі
Аверс пам’ятної монети "Антонівський міст" - як у звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року: на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Проте на її реверсі зображено Антонівський міст та річку Дніпро, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.
Ці монети будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в обіг НБУ введе майже 10 млн штук таких пам’ятних монет.
Доповнення
Випуском цієї монети НБУ продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет з воєнної тематики.
Зокрема, до кінця 2023 року планується введення в обіг ще однієї такої монети, що буде присвячена Збройним Силам України.
Раніше Національний банк ввів у обіг пам’ятні монети “Український борщ”, які продовжують серію “Національна спадщина”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Національний банк відкарбував монету на честь українських енергетиків