den-smikhu-ta-den-kompanii-apple-shcho-shche-sviatkuiut-1-kvitnia

День сміху та День компанії "Apple": що ще святкують 1 квітня

 • 20760 переглядiв

Сьогодні, 1 квітня, одна з найдорожчих компаній у світі "Apple" святкує свою 49-ту річницю. Також на цей день припадає День сміху – нагода відпустити вдалий жарт чи розіграш у бік друзів та знайомих, пише УНН.

День Сміху/ День дурня

Звичай веселитися, жартувати й обманювати один одного саме 1 квітня існує в дуже багатьох країнах, однак важко сказати, звідки саме він пішов.

Є версія, що започаткували святкування 1 квітня в Індії та Стародавньому Римі як день весняного рівнодення. З цієї нагоди влаштовували гуляння, аби задобрити природу жартами і отримати хорошу, сонячну погоду. За іншою версією, звичай жартувати 1 квітня, пов’язаний із перенесенням дати святкування нового року. Так, до другої половини XVI століття, європейський новий рік святкувався 1 квітня. Пізніше, коли свято офіційно перенесли на 1 січня, над тими, хто продовжував святкувати його 1 квітня, жартували та називали "першоквітневими дурнями". У 18 столітті, коли свято стало широко відомим і популярним, воно поступово прийшло і в Україну.

У День дурня (він же - міжнародний День сміху) традиційно розігрують рідних, друзів і просто знайомих, або по-доброму жартують над ними.

Повна дурня: в ОП відреагували на фейк, що західні зірки приїздили в Україну за мільйонні винагороди06.02.25, 22:00 • [views_29366]

День Марії Єгипетської

1 квітня православна церква вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської, яка вважається помічницею у каятті гріхів та допомагає отримати прощення у Господа.

Преподобна Марія, прозвана Єгипетською, жила в Олександрії в V-VI ст. У 12 років вона пішла з дома і стала відома у всьому місті як блудниця. 17 років Марія дотримувалась розпусного способу життя. Одного разу, опинившись в Єрусалимі, Марія вирішила заради цікавості увійти до Храму Господнього, але невидима сила не дала їй переступити поріг. Усвідомивши, що в храм її не пускають гріхи, Марія там же почала молитися іконі Божої Матері, після чого змогла увійти до храму. Після цього випадку вона оселилася у Йорданській пустелі та 47 років провела там у повній самоті, пості й молитві.

Незадовго до смерті, у пустелі її зустрів монах, якому Марія розповіла про своє життя і на своєму прикладі довела, що прощення може отримати будь-яка людина, якщо щиро розкаюється.

Міжнародний день птахів

1 квітня відзначають екологічне свято, присвячене вшановуванню птахів. Його заснував Чарльз Альманзо Бебкок, директор шкіл Ойл-Сіті, у 1894 році. Бебкок мав на меті просувати збереження птахів як моральну цінність. У цей день у 1902 році одинадцять європейських країн підписали Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних у сільському господарстві. Протягом 1906 – 1932 років її ратифікували у різних країнах світу. Вважається, що саме ця подія стала приводом для святкування Міжнародного дня птахів.

Найвідоміша пара лелек уже не разом: науковці не втрачають надію на повернення Грицька28.03.25, 14:49 • [views_176752]

Традиційно День птахів - не тільки річниця Конвенції, але і час повернення пернатих із вирію. Зазвичай у цей час розвішують годівнички, шпаківні, дуплянки тощо. Повернення птахів святкується також як прихід весни.

День компанії "Apple"

Компанія "Apple" була заснована Стівом Джобсом, Стівом Возняком та Рональдом Вейном 1 квітня 1976. Сьогодні це - найбільша та найдорожча компанія в галузі інформаційних технологій. Проте перший персональний комп'ютер компанії, який був створений Стівом Возняком, продався за 666,66 долара. Пізніше Возняк сказав, що обрав таку ціну, бо любив повторювані цифри. Саме цей комп'ютер став основою для майбутніх "яблучних" девайсів. У 2025 році, на свою 49-ту річницю, прибуток компанії Apple склав 112,26 млрд доларів.

ЄС має намір оштрафувати Apple і Meta – що порушили техногіганти28.03.25, 12:35 • [views_26688]

День їстівної книги (Міжнародний фестиваль їстівних книжок)

Свято було започатковане за ініціативою Беатріс Корон та Джудіт Хоффберг у 2000 році, аби об'єднати всіх шанувальників книжок, видавців, письменників, ілюстраторів та бібліотекарів. Вони збираються разом та відтворюють популярні страви у вигляді "їстівних книжок", які фотографують, обговорюють, а потім - з'їдають. Таким чином шанувальники книжок можуть одночасно насолодитися і мистецтвом книжкової справи, і майстерністю кухарів. Нагороди традиційно присуджують в таких категоріях як "найбільш креативна книга", "найменш їстівна книга", "найкращий смак", "найсмачніша на вигляд книга" тощо.

Альона Уткіна

Суспільство

Новини по темі

День сміху та День компанії "Apple": що ще святкують 1 квітня

 • 20760 переглядiв

Китай, Японія і Корея обговорили торгівлю на тлі мит США

 • 10232 переглядiв