Цитата
“Податкову амністію не можна точно назвати успішною. Банально, але через те, що вона принесла значно менше грошей, ніж очікувалося – у декілька разів. Але, в будь-якому разі, податкова амністія залежить від рівня довіри бізнеса і громадян до влади. Це певна відповідь на питання, чому вона не така успішна, і плюс війна – це також впливовий фактор”, – зазначає нардеп.
Деталі
Железняк наголошує, що окрім вищезазначених факторів, на неуспішність податкової амністії вплинув “Єдиний податок 2%” — система оподаткування, запроваджена на період воєнного стану.
Ініціатива передбачає перехід на сплату єдиного податку за ставкою 2% для ФОП та юридичних осіб, незалежно від системи оподаткування, на якій вони перебували до цього.
“На початку війни вже проголосовано цей двохвідсотковий податок, без обмежень, без підтверджень, без будь-яких проблем. Фактично, можна зробити амністію на 2% наперед, значно швидше, і багато хто цим скористався”, – додає нардеп.
На думку Железняка, продовжувати термін податкової амністії не варто, оскільки “вона для цього і робиться, що має кінцеву дату. Це не добре, і не погано”.
Він зазначив, що попередньо, приблизна сума коштів, яка надійшла за цей час від податкової амністії – складає 7 млрд гривень.
Доповнення
Нагадаємо, що глава податкового комітету Верховної Ради, нардеп Данило Гетманцев в липні 2022 року повідомив, що українці задекларували активів на понад 4 млрд грн.
"За період дії добровільного декларування вартість амністованих активів перевищила 4 млрд грн, а сума збору до бюджету - 241,7 млн грн", – писав Гетманцев.
Він також додав, що з 24 лютого 2022 року в межах кампанії податкової амністії українцями було задекларовано активів на суму понад 1,77 млрд грн, сума збору до бюджету становила 119,8 млн грн.
В серпні Верховна Рада продовжила строк дії податкової амністії до 1 березня 2023 року.