"Виробництво спирту не здійснюється із дня на день. Його виробляють великими партіями, які потім продають місяцями, по півроку навіть. Тому якщо карантин не буде тривати надто довго, і якщо не надто довго перепрофільовуватимуть підприємства "Укрспирту" на медичні спирти, то в принципі, алкогольний ринок дефіциту харчового спирту не відчує.
Тим більше, що завжди є можливість імпорту, є певні запаси спирту у кожного виробника для того, щоб забезпечувати безперервне виробництво. Тому якщо карантин обмежиться 2-3 місяцями, то алковиробники спиртових проблем не відчують", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німецький вірусолог запропонував профілактувати коронавірус міцним алкоголем.
Разом з тим, експерт не виключив подорожчання алкогольної продукції.
"Інша справа - акцизи. У нас у структурі ціни на алкогольні вироби найбільшу частку займають акцизи, а не вартість сировини. І у нас же є тривала практика, коли закривати дірки бюджету починають саме за рахунок алкоголю і тютюну. А проблеми з наповненням бюджету сьогодні великі. А продаж тютюну і алкоголю – це завжди стабільний потік податкових надходжень. От це і може бути реальною причиною зростання вартості алкоголю українського виробництва", - резюмував Новак.
Як повідомлялося раніше в УНН, на тлі карантину у різних країнах Європи і США фіксують значне зростання попиту на алкогольну продукцію.
В Україні офіційних даних з приводу росту показників продажів спиртних напоїв поки немає.
Зауважимо, що до ТОП-5 надійних вітчизняних виробників алкоголю експерти відносять: "Баядера - Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф"), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Прайм", "Житник", "Малинівка") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").