Носорогів вбивають заради рогів, порошок або таблетки з яких в Азії безпідставно вважаються ліками від різних хвороб. Як зазначає Agence France-Presse, в ПАР живе 80 відсотків всіх носорогів, які лишилися на планеті, у першу чергу це білі носороги.
ЧИТАЙТЕТАКОЖ: Останній у світі самець північного білого носорога помер
За даними міністерства, з початку року в ПАР браконьєри вбили 508 тварин у порівнянні з 691 за аналогічний період минулого року. Всього у 2017 році жертвами браконьєрів стали 1028 носорогів. Цього року влада заарештувала за браконьєрство майже 400 осіб і конфіскували понад 60 кілограмів спиляних рогів, всього в судовій системі країни розглядається 530 справ про браконьєрство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Африці леви з’їли двох браконьєрів
Як зазначає відомство, “зниження кількості убитих носорогів спостерігається незважаючи на різке посилення активності браконьєрів у національному парку Крюгера”, найстарішому національному парку ПАР на північному сході країни. Зараз, за оцінками експертів, у нацпарку живуть близько 500 чорних носорогів і близько 5 тисяч білих носорогів. У 2018 році в парку було вбито 292 тварин проти 332 за перші вісім місяців 2017 року. Всього з початку року в парку зафіксовано понад 1,8 тисячі епізодів, пов’язаних із браконьєрством (наприклад, виявлень таборів браконьєрів), владі вдалося конфіскувати 83 роги.
Нагадаємо, одного з провідних розслідувачів незаконної торгівлі слоновою кісткою та рогами носорогів у світі, 75-річного американця Есмонда Бредлі Мартіна вбили у Кенії. Його з колотою раною шиї знайшла дружина в їхньому будинку у Найробі в Кенії. Колишній спеціальний посланець ООН з охорони носорогів відомий своєю роботою під прикриттям щодо чорного ринку. Нещодавно Есмонд Бредлі Мартін повернувся з поїздки до М’янми. Як зазначається, його вбили, коли він писав про результати цієї поїздки. Поліція досліджує обставини злочину, проте підозрює, що чоловіка вбили під час погано спланованого грабунку.