ПАРЄ закликала Україну не погіршувати ситуацію з верховенством права
Київ • УНН
КИЇВ. 26 січня. УНН. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала Україну вжити необхідних заходів для зміцнення структур, необхідних для боротьби з корупцією, водночас утриматися від будь-яких дій, які можуть згубно впливати на верховенство права в країні. Про це йдеться в ухваленому ПАРЄ звіті “Прогрес моніторингової процедури Асамблеї (січень-грудень 2020 року)”, передає УНН.
Цитата
“Зокрема, (ПАРЄ) закликає Україну: вжити всіх необхідних заходів для зміцнення структур, необхідних для боротьби з корупцією в країні, у тому числі шляхом відновлення ефективного функціонування системи електронного декларування та уточнення правового статусу Національного антикорупційного бюро України, водночас утримуватися від будь-яких дій, які можуть мати тривалий згубний ефект для верховенства закону і незалежності судової влади в Україні; забезпечити ефективне розслідування всіх нападів на журналістів; і забезпечити дотримання зобов’язань щодо захисту мовних прав національних меншин”, - йдеться в звіті.
Деталі
У ПАРЄ привітали зусилля української влади щодо створення та забезпечення функціонування інститутів щодо боротьби з корупцією в країні, а також угоду про припинення вогню від 27 липня 2020 року.
Водночас, наголошується в звіті, в Асамблеї стурбовані “постійними недоліками в реформуванні судової системи і системи правосуддя” в країні, а також “обмеженими результатами в боротьбі з широко поширеною корупцією в країні”. Стурбованість викликають і періодичні напади на журналістів в країні, зазначають в ПАРЄ.
Доповнення
Напередодні стартувала перша в цьому році сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи. Раніше Бюро ПАРЄ ухвалило рішення рекомендувати Асамблеї не проводити поточних дебатів щодо Криму, так само як і не проводити дебати за темою “Заборона російської та інших мов меншин в Україні”.
Українська делегація в понеділок порушила питання про повернення до поточної дискусії щодо порушення прав людини в Криму.
Окрім того, напередодні української делегації в ПАРЄ, спільно з представниками інших країн, вдалося ініціювати початок процедури оскарження повноважень делегації Росії. За це рішення проголосувало 38 делегатів.