Омбудсмен Грузії назвала пікети опозиції біля парламенту беззаконням з вини депутатів правлячої партії
Київ • УНН
КИЇВ. 18 листопада. УНН. Пікетування входів до парламенту є незаконним, однак це беззаконня відбувається з вини тих депутатів, які не підтримали конституційну реформу, яка передбачає проведення парламентських виборів у 2020 році за пропорційною системою. Про це в понеділок написала Народний захисник Грузії (омбудсмен) Ніно Ломджарія на своїй сторінці в Facebook, передає УНН.
“Починаючи з ранку дзвонять представники ЗМІ та цікавляться моєю позицією про те, наскільки законним є пікетування будівлі парламенту. Звичайно ж, це незаконно. Будь-хто може знайти і прочитати закон, однак за це беззаконня відповідають ті депутати, які не підтримали пропорційну систему”, — написала Ломджарія.
Вона також звинуватила мажоритарних депутатів від правлячої партії “Грузинська мрія”, які не підтримали законопроект, в створенні політичної кризи. “Політичну кризу створює мажоритарна система, і це підтверджує політична історія незалежної Грузії. А якщо мажоритарників турбують проблеми самоврядування, вони повинні були проводити реформу децентралізації. Вони знаходяться в парламенті для проведення політичних реформ, а не для того, щоб будувати дороги, лагодити труби або ремонтувати школи”, — додала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція погрожує застосувати бойові патрони проти мітингувальників у Гонконзі
Десятки опозиційних політичних партій в неділю взяли участь у багатотисячному мітингу в Тбілісі на проспекті Руставелі біля будівлі парламенту за позачергові пропорційні вибори. На мітингу лідери “Єдиного національного руху” і “Європейської Грузії” прийняли рішення пікетувати всі входи до парламенту, щоб перешкодити роботі депутатів. Опозиція запевняє, що відкриє двері після того, як депутати зберуться в парламенті для призначення позачергових виборів і внесення змін в законодавство, які забезпечать їх проведення за пропорційною системою.
Конституційний законопроект про проведення парламентських виборів у 2020 році за пропорційною системою з нульовим виборчим бар’єром не пройшов у парламенті Грузії 14 листопада. Щоб продовжити розгляд ініціативи необхідні були голоси 113 депутатів з 150. У ході голосування зміни підтримав лише 101 депутат. В основному при голосуванні утрималися мажоритарні депутати від правлячої партії “Грузинська мрія”.
Відмовитися від мажоритарних виборів до парламенту вже в 2020 році “Грузинська мрія” і особисто її лідер Бідзіна Іванішвілі пообіцяли 24 червня, поступившись вимогам опозиції і численних акцій протесту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США засудили спроби Ірану відключити інтернет на тлі протестів в країні