Україна у першому кварталі 2017 р. скоротила виробництво свинини на 3-4% - А.Лоза
Київ • УНН
КИЇВ. 17 лютого. УНН. Криза 2014-2015 рр не позначилася на обсягах виробництва свинини. Галузь навіть демонструвала незначний ріст близько 1-1,5%. Однак, у першому кварталі 2017 року спостерігається виробництва свинини до 3-4%. Про це під час рамках виставки “Зернові технології 2017 ” зазначив президент Асоціації свинарів України Артур Лоза, передає УНН.
За його словами, ситуація у свинарстві зараз нагадує кризові 2008-2009 роки.
“Ситуація в галузі свинарства зараз нагадує період 2008-2009 рр. У ці кризові роки також було стрімке падіння споживання, а потім стався такий же стрімкий ріст. Кожні чотири роки відбувається циклічний спад виробництва. Це підтверджується статистикою. Загальне споживання м’яса дуже сильно корелюється з рівнем доходу населення. Чим вище достаток, тим вище рівень споживання м’яса ”, - поясни він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Селяни втратили довіру до ветеринарів про АЧС
А.Лоза зауважив, що сьогодні спостерігається тренд на зниження кількості поголів’я свиней у присадибних господарствах, зокрема, і через епідемію АЧС.
“Особливість України в тому, що у нас половина всієї свинини виробляється на присадибних господарствах. Інша половина — промислові господарства. Ми бачимо чіткий тренд зменшення поголів’я в присадибних господарствах. Цю ситуацію ще більше підігріла проблема з АЧС. В результаті ми до початку 2017 р дійшли рекордно низькою чисельності поголів’я свиней — в лютому 6,3 млн поголів’я. Це дуже мало”, - зазначив він.
Проте, за прогнозами експерта, якщо в Україні відбудеться хоча б незначне економічне зростання, то в 2018-2019 роках, можна сподіватися на істотне поліпшення ситуації на внутрішньому споживчому ринку.
Як повідомляв УНН, через АЧС Україна вже втратила майже 5 млн доларів.
Також нагадаємо, у Мінагрополітики заявили, що боротимуться з АЧС щонайменше ще три роки.
При цьому, на думку нардепа С.Тригубенка, профільні відомства лишили фермерів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС.
“Ринок вже рік б’є на сполох. Вимагають одного — посилення контролю! Для цього Держпродспоживслужба, щонайменше, повинна почати виконувати свої прямі обов’язки. Я не можу зрозуміти, як таке можливо у 21-му столітті: економіка, експортний потенціал цілої країни нищаться бездіяльністю і нікому до цього немає діла... Усі профільні відомства та міністерства відмовчуються, лишаючи і фермерів, і бізнес, і споживачів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС”, — зазначив він.