Цитата
Знайти в Женеві місце, яке “пасувало б як російським, так і американцям, — це справжня головоломка”, пише видання, так як у кожної зі сторін є вимоги “як в плані безпеки, так і з точки зору просто символіки”. Великі готелі “мають свій козир”, проте там не вистачає “більш усамітненого і більш нейтрального простору, де можна було б написати нові сторінки історії”, констатує Tribune de Genève.
Однак, на думку газети, в Женеві важко “знайти пристосований нейтральний куточок поза великих готелів, пристосований для зустрічі двох глав держав”. Газета наводить думку колишнього президента і глави МЗС Швейцарії Мішлін Кальмі-Ре, поскаржився, що “швейцарська влада не має в Женеві протокольного простору, призначеним для двосторонніх зустрічей подібного рівня”. Вілла Fleur d’Eau, яку в листопаді 1985 року Швейцарія надала в розпорядження Радянського Союзу і США для саміту, в 2018 році була придбана Інститутом Конфуція, який “відомий як інструмент китайської м’якої сили”.
Tribune de Genève вбачає в цій ситуації “символіку”, що свідчить про “зміну епох” і зростанні “китайського впливу в міжнародній Женеві”. На її думку, швейцарській владі в майбутньому слід “підшукати віллу” для проведення двосторонніх зустрічей глав держав, яка, мабуть, повинна бути “більше вілли Fleur d’Eau”.
Що передувало
Раніше швейцарська преса виступила з прогнозом, що зустріч Володимира Путіна і Джо Байдена 16 червня, швидше за все, пройде в женевському готелі InterContinental, де також зустрічалися Горбачов і Рейган в 1985 році. За словами газети Tan, її перевагою є зручне розташування поруч з міжнародними організаціями. Однак офіційної інформації про місце саміту в Женеві з боку Росії і США поки немає.
Нагадаємо
Раніше Швейцарія відкрила акредитацію на саміт Байдена і Путіна.
Сторони саміту вже прокоментували майбутні очікування від зустрічі. Так, Путін заявив, що не чекає проривів після зустрічі з Байденом, коли ж у Білому домі заявили, що не очікують, що саміт президентів “вирішить всі проблеми”.