“Те, що наш „кріт“ зміг просунутися вглиб надр Марса, говорить про те, що на його шляху немає великих каменів, які заважали б подальшому руху. Це дуже хороша новина, і тепер ми відчайдушно вболіваємо за те, що наш бур продовжить рух вглиб планети”, — розповів науковий керівник проекту HP3 Тільман Спон.
Спусковий модуль InSight здійснив посадку на поверхню Марса в грудні минулого року. Два головні його завдання — пошуки слідів “марсотрусу” і вивчення внутрішньої структури червоної планети. Свою роботу InSight почав в лютому цього року, коли німецькі та американські вчені завершили установку сейсмографа SEIS і почали розгортати бурову установку HP3.
У першу ж добу роботи у приладу почалися проблеми. Спочатку він повинен був зануритися на 70 сантиметрів вглиб Марса, однак цього не сталося.
Пройшовши близько 35 сантиметрів, “кріт” застопорився. Наступні півроку вчені NASA і Німецького авіаційно-космічного центру (DLR), які займаються буром, витратили на те, щоб зрозуміти, що саме з ним сталося. Зараз інженери припускають, що його руху заважає особливо щільний шар спеченого піску, який не ламається під ударами HP3.
ICYMI: The mole is on the move.
This video recaps our latest heat probe recovery efforts. We still have a long way to go. #DiggingMars #SaveTheMole
Read story: https://t.co/LSKG170pKb pic.twitter.com/t17x6YqgVo