Очікується, що Вільнюс видасть росіянина Миколу Філіпченко, який був засуджений на десять років за звинуваченням у шпигунстві. Литва вважає його агентом ФСБ, який в складі організованої групи намагався завербувати працівників департаменту охорони керівництва країни та встановити обладнання для прослуховування в кабінеті президента Далі Грібаускайте.
Москва ж повинна видати Євгена Матайтіса і Арістідаса Тамошайтіса. Перший отримав 13 років за звинуваченням у державній зраді, другий — 12 років за шпигунство.
У Матайтіса подвійне громадянство. За версією слідства, в 2009 році литовська розвідка залучила його до “негласної співпраці” і чоловік погодився за щомісячну плату передавати відомості про Збройні сили Росії. Тамошайтіс — громадянин Литви, в ФСБ стверджували, що він був затриманий при отриманні “документальної секретної інформації” від росіянина.
Джерела агентства стверджують, що в угоду про обмін включений ще один росіянин, а також громадянин Норвегії, засуджений в Росії. Литовська державна рада з оборони прийняла рішення про обмін ще минулого тижня, але процес відклали через обговорення юридичного механізму, розповіли співрозмовники BNS.
Голова комітету сейму Литви з національної безпеки і оборони Дайнюс Гайжаускас у вівторок, 15 жовтня, зареєстрував законопроект, в якому йдеться про право президента помилувати осіб, засуджених за шпигунство, а також про угоду про обмін такими особами.
Як писав УНН, країни Балтії об’єднались через зростання шпигунської активності з боку Росії.