Фахівці пояснили, що епітеліальні клітини шлунка, які виробляють ферменти для подальшого перетравлення їжі, можуть перетворюватися в ракові клітини, якщо ігнорувати здорове харчування.
“Здоровий шлунок, як один з органів травної системи, значно впливає на якість нашого життя. За певних несприятливих умов, епітеліальні клітини шлунка, які виробляють ферменти для подальшого перетравлення їжі, можуть перетворюватися в ракові клітини”, — повідомили в ГЦЗ.
Рак шлунка може спричиняти такі симптоми: труднощі з ковтанням; відчуття здуття після їжі; відчуття раннього (передчасного) насичення їжею; печії; розлад травлення; нудоту; біль у животі; блювоту.
“Серед факторів, що збільшують ризик розвитку хвороби, виділяють: зараження бактерією Helicobacter pylori; ожиріння; тип харчування, коли людина споживає мало фруктів та овочів; тривале запальне захворювання шлунка; куріння тощо”, — додають фахівці.
Здорове харчування передбачає переважне споживання м’яса птиці, телятини та крільчатини. Фахівці зауважують, що біле м’ясо корисніше, ніж червоне. Також 2-3 рази на тиждень бажано їсти рибні страви, одну з них — з морської риби. Хороший вибір — це судак, короп, минтай, хек, лосось, несолоний оселедець та інші. Щодня варто з’їдати 1-2 яйця.
До теми
МОЗ України рекомендує обмежити вживання червоного м’яса до 500 грамів на тиждень.
Всесвітня організація охорони здоров’я, тим часом повідомляє про дані, які встановлюють зв’язок між споживанням червоного м’яса і розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози і простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров’я рекомендують обмежити вживання в їжу м’ясної продукції і червоного м’яса, оскільки з ними пов’язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.
Червоне м’ясо — всі види м’яса (м’язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину і козлятину.