Цитата
“Нещодавні рішення президента Байдена, пов’язані з політикою США щодо Росії, включаючи припущення (будівництва) „Північного потоку — 2“, <...> демонструють слабкість”, — зазначено у заяві.
Підтримка України справами, а не словами
10 конгресменів, що направили Блінкену лист, зокрема, торкнулися в ньому питання військового втручання Росії у справи стратегічного партнера США — України. Законодавці зазначають, що “нинішній адміністрації ніколи не вдавалося” підкріпити свою жорстку засуджуючу риторику щодо агресії Росії такими ж рішучими діями.
“Ми закликаємо адміністрацію Байдена негайно розглянути: збільшення з боку США допомоги Києву у сфері безпеки та переконання наших союзників і партнерів чинити так само".
Доповнення
Крім того, автори звернення закликали Білий дім запровадити санкції проти ключових російських держкомпаній, таких як “Газпром”, а також найважливіших галузей російської промисловості, включаючи металургійну та гірничодобувну.
Також конгресмени торкнулися питань ядерного озброєння, кібербезпеки та ситуації з ув’язненим російським опозиціонером Олексієм Навальним.
Контекст
На початку листопада The Washington Post повідомила про стягування російських військових до кордону з Україною.
Американські і європейські чиновники заявили виданню, що бачать “незвичайні переміщення техніки і військових на західному фланзі Росії” і почали фіксувати це після завершення російсько-білоруських навчань “Захід-2021”, які відбулися з 10 по 15 вересня. У матеріалі наголошується, що пересування військ відбувається на тлі того, що Росія зайняла більш жорстку позицію щодо України, а конфлікт на Донбасі “увійшов в нову стадію”.
Згодом видання Politico опублікувало супутникові знімки, що підтверджують повідомлення про те, що Росія знову концентрує війська і військову техніку на кордоні з Україною.
Новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі.
Водночас, прессекретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони називає ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.