"Моніторинг триває, і на кінець березня асоціація планує здійснити перші аудити", - сказав він.
Карпенко нагадав, що моніторинг розпочато 1 січня 2020 року, за ініціативи найбільш свідомих українських виробників курятини та яєць. Мова про:
- Групу компаній МХП (ТМ “Наша Ряба”);
- ЗАТ “Володимир-Волинська птахофабрика” (ТМ “Епікур”);
- ТОВ “Ясенсвіт” ГК “Ovostar Union” (ТМ “Ясенсвіт”).
Мета моніторингу - звести нанівець необґрунтовані закиди споживачів і ЗМІ про масове застосування антибіотиків при вирощуванні курятини, каже голова асоціації.
"Річ у тім, що сьогодні в структурі виробництва м'яса м'ясо птиці займає 72%, споживання продукту - 50%. І до цієї галузі завжди була прискіплива увага від споживачів, ЗМІ, які часто-густо необґрунтовано нарікали на те, що у м'ясі курки багато сальмонели, антибіотиків, гормонів росту. Тож цим проектом ми хочемо звести нанівець всі закиди і довести, що продукція птахівництва виробляється технологічно чистою, і несе лише здорове харчування як для українського, так і для закордонного споживача", - пояснює Карпенко.
Він додав, що до складу асоціації входить чимало виробників курятини і яєць. І кількість охочих долучитися до моніторингу з кожним днем зростає.
"Ми з радістю залучимо усіх бажаючих, як тільки завершимо цей моніторинг. Ми робимо таке вперше, і хочемо подивитися, як проходитиме процес", - розповів Карпенко.
За підсумками моніторингу українська курятина зможе отримати знак "Без антибіотиків", каже Карпенко. І додає, що асоціація лишає за собою право відізвати знак.
"Ми відзиватимемо можливість маркувати свою продукцію знаком у тих підприємств, які допустять маркування продукції із порушеннями", - додав він.