Деталі
Так, згідно з пояснювальною запискою, законопроектом перебачено, що юридичні особи (у тому числі державні органи та органи місцевого самоврядування) та фізичні особи – підприємці в обов’язковому порядку упродовж шести місяців з дня набрання чинності цим законом зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свою адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ.
Законопроектом вносяться зміни до деяких законодавчих актів України, відповідно до яких, суд може здійснювати вручення судових повісток, повідомлень, ухвал та копій рішень і виконавчих документів на адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ, врегульовується визначення моменту отримання таких відправлень.
Також передбачається, що у разі відсутності в учасника справи офіційної електронної адреси або адреси офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ за письмовою заявою учасника справи копія ухвали, судової повістки, судового рішення може направлятися судом на адресу електронної пошти, яку учасник справи зазначив в такій заяві.
На думку авторів, прийняття закону матиме позитивні наслідки у вигляді економії бюджетних коштів та коштів суб’єктів господарювання, які витрачаються на листування в паперовій формі при здійсненні господарського, цивільного та адміністративного судочинства, а також зробить більш зручною та швидшою комунікацію між суб’єктами господарювання, органами державної влади та місцевого самоврядування, іншими учасниками судового процесу та судами.
Що було раніше
Як писав УНН, у липні минулого року у Раді з’явився законопроект № 3860, який дозволяє отримати українцям офіційну електронну адресу разом із паспортом, за бажанням фізичної особи, а також юридичним особам.
Однак головний комітет рекомендував нардепам за результатом розгляду прийняти саме доопрацьований проект закону № 3860-д.