“У період з 01.01.2020 до 18.05.2020 Європейським судом з прав людини у справах проти України було ухвалено:
- 29 рішень щодо суті скарг, в яких об’єднано 89 заяв (з них у 5 рішеннях Європейським судом було встановлено відсутність ознак одного чи декількох стверджуваних заявниками порушень та/або визнано відповідні скарги заявників частково неприйнятними);
- 12 ухвал про неприйнятність скарг заявників або про вилучення заяв з реєстру справ”, — повідомили у міністерстві.
У відомстві також зазначили, що, відповідно до пункту 1 статті 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 2 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”, рішення Європейського суду є обов’язковими для виконання Україною.
За інформацією Мін'юсту, під виконанням рішення ЄСПЛ слід розуміти виплату відшкодування, а також вжиття державою додаткових заходів індивідуального характеру, спрямованих на усунення конкретного порушення, визначеного в рішенні суду, та заходів загального характеру, спрямованих на усунення підстав для надходження до суду аналогічних заяв проти України у майбутньому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Примусове вилучення землі у Криму: українців закликали звертатись в ЄСПЛ
Остаточні рішення Європейського суду передаються Комітету міністрів Ради Європи (КМ РЄ), який здійснює нагляд за їхнім виконанням і наділений повноваженнями щодо контролю за виконанням рішень Європейського суду.
Рішення ЄСПЛ вважається виконаним у повному обсязі після ухвалення на засіданні КМ РЄ відповідного рішення.
“Так, у період з 01.01.2020 до 18.05.2020 КМ РЄ припинено здійснення нагляду у 22 справах проти України”, — зазначили в міністерстві.
Нагадаємо, минулого року Україна посіла третє місце за кількістю рішень, які проти держави виніс ЄСПЛ, і які перебували на контролі Ради Європи щодо їхнього виконання.