yes-ukhvalyv-12-i-paket-sanktsii-proty-rosii-za-ahresiiu-v-ukraini-koho-ta-koly-torknutsia-obmezhennia

ЄС ухвалив 12-й пакет санкцій проти росії за агресію в Україні: кого та коли торкнуться обмеження

 • 124494 переглядiв

ЄС ухвалив 12-й пакет економічних та персоналізованих санкцій проти росіян і російського бізнесу, через збройну агресію рф на території України. Про це пише УНН із посиланням на відкритий лист ЄвроРади.

У цьому 12-му пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке, як я вже заявляв, коли очолював неформальну Раду із закордонних справ у Києві: ми залишаємось непохитними у своїй відданості Україні та продовжуватимемо підтримувати її боротьбу за свободу та суверенітет.

– цитує пресслужба ЄвроРади слова Жозепа Борреля.

Деталі

Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки детально розповів, які  обмежувальні заходи для росіян передбачає свіжоузгоджений пакет санкцій:

Алмазний бізнес

ЄС вводить заборону на прямий або непрямий імпорт, купівлю або передачу алмазів з росії. Ця заборона поширюється на алмази походженням з росії; алмази, що експортуються чи прямують транзитом через росію, і на російські алмази, оброблені в третіх країнах.

Пряма заборона також поширюється на непромислові природні та синтетичні алмази, а також на ювелірні вироби з діамантами з 1 січня 2024 року.

Крім того, непряма заборона на імпорт російських діамантів під час обробки (тобто огранювання та/або полірування) у третіх країнах, включаючи ювелірні вироби, що містять алмазів, що походять з росії, поступово вводитиметься від 1 березня 2024 року та остаточно має бути впроваджена до 1 вересня 2024 року.

"Це поетапне введення непрямих заборон на імпорт виправдане необхідністю розгортання механізму відстеження, який уможливить ефективні заходи правозастосування та мінімізує збої в ринку ЄС", – пояснили планомірність впровадження цього обмеження в ЄС.

Обмеження на експорт і реекспорт товарів для ведення війни

Сьогоднішнє рішення вимагає від експортерів ЄС договірно заборонити реекспорт до росії та реекспорт для використання в росії особливо чутливих товарів і технологій під час продажу, постачання, передачі або експорту в третю країну, за винятком країн-партнерів.

Під санкції США потрапили компанії з ОАЕ та Ліберії, які перевозили російську нафту 01.12.23, 21:52

Ця стаття стосується заборонених предметів, що використовуються в російських військових системах, знайдених на полі бою в Україні або критичних для розробки, виробництва чи використання цих російських військових систем, а також авіаційних товарів і зброї.

Імпортно-експортний контроль

Рада також додала 29 нових суб’єктів до переліку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс росії у її загарбницькій війні проти України. Деякі з цих 29 організацій належать до третіх країн, що є російськими фірмами-прокладками, які створені аби уникнути раніше впроваджених товарних обмежень на рф, або компаніями що беруть участь у розробці, виробництві та постачанні електронних компонентів для військово-промислового комплексу росії.

Крім того, сьогоднішнє рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, включаючи: хімічні речовини, літієві батареї, термостати, двигуни постійного струму та сервомотори для безпілотних літальних апаратів (БПЛА), верстати та частини машин.

Велика Британія запровадить санкції проти постачальників, які експортують військове обладнання до росії06.12.23, 10:59

ЄС також запровадив санкції на імпорт товарів, що приносять значні доходи рф, та таким чином, дозволяють продовжувати її агресійну війну проти України. Зокрема, це стосується таких товарів, як чавун і шпигелейзен, мідний дріт, алюмінієвий дріт, фольга, труби та труби на загальну суму вартістю 2,2 мільярда євро на рік. Вводиться нова заборона на імпорт зрідженого пропану (LPG) з 12-місячним перехідним періодом.

Водночас, Рада вирішила запровадити деякі виключення з обмежень на імпорт, що стосуються предметів особистого користування, таких як предмети особистої гігієни, або одяг, який носять мандрівники або міститься в їхньому багажі, а також для автомобілів, які мають дипломатичні номерні знаки для в’їзду в ЄС. Крім того, щоб полегшити в’їзд до Союзу громадянам ЄС, які проживають у росії, країни-члени можуть дозволити в’їзд їхніх автомобілів за умови, що вони не продаються та використовуються суто для особистого користування.

Контроль за фінансовими операціями

Новий пакет санкцій включає заборону російським громадянам володіти, контролювати або обіймати будь-які посади в органах управління юридичних осіб, організацій або органів, які надають послуги гаманців, рахунків або зберігання криптовалютних активів російським особам і резидентам.

Крім того, існуюча заборона на надання послуг буде розширена, щоб також включати надання програмного забезпечення для управління підприємствами та програмного забезпечення для промислового проектування та виробництва.

Нарешті, ЄС встановлює вимоги щодо сповіщення для переказу коштів за межі ЄС будь-якою організацією, заснованою в ЄС, яка належить або контролюється організацією, заснованою в росії, або російським громадянином чи фізичною особою, яка проживає в росії.

Зеленський ввів нові санкції проти 185 росіян та 181 компанії07.12.23, 16:12

Запровадження обмеження ціни на нафту

Рада запровадила жорсткіші правила відповідності, аби підтримати впровадження ліміту цін на нафту та придушити обхід. Крім того, посилений механізм обміну інформацією дозволить краще ідентифікувати судна та організації, що здійснюють оманливі дії, такі як перевезення з судна на судно, що використовується для приховування походження або призначення вантажу та маніпуляцій AIS під час транспортування російської сирої нафти та нафтопродуктів.

Рада також вирішила запровадити правила повідомлень про продаж танкерів будь-якій третій країні, щоб зробити їх продаж і експорт більш прозорими, зокрема у випадку вживаних суден, що можуть використовуватися для ухилення від заборони на імпорт російської нафти. або нафтопродуктів і G7 Price Cap.

Залізо та сталь

Сьогоднішнє рішення додає Швейцарію до списку країн-партнерів, які впроваджують санкції щодо імпорту чавуну та сталі з росії, а також набір заходів контролю за імпортом, по суті еквівалентні тим, що вже діють у ЄС.

Індивідуальні списки

Окрім економічних санкцій, Рада вирішила включити до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб, що сприяють веденню війни в Україні.

США розширили антиросійські санкції: під обмеженнями ще понад 250 фізичних та юридичних осіб, що сприяють у фінансуванні ВПК та ОПК рф12.12.23, 19:42

Додатково

У висновках Європейської Ради від 26-27 жовтня 2023 року ЄС підтвердив своє рішуче засудження агресійної війни росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, і підтвердив непохитну підтримку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнані кордони та невід’ємне право на самооборону від російської агресії.

Європейський Союз продовжуватиме надавати потужну фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно.

Відповідні правові акти незабаром будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

Тетяна Салганік

Війна

Популярні

Новини по темі

Сумщина: армійці рф обстріляли сім громад у прикордонній зоні

 • 111886 переглядiв

Україна рішуче засуджує ракетні випробування КНДР — МЗС

 • 36906 переглядiв