Цитата
Рада ввела санкції “в зв’язку з військовим переворотом, здійсненим в М’янмі 1 лютого 2021 року і подальшим репресіями проти мирних демонстрантів”, вказується в повідомленні.
Деталі
Тепер обмежувальні заходи зачіпають 43 фізичних та шість юридичних осіб. У тому числі санкції включають “заморожування активів і заборону на надання коштів зазначеним фізичним і юридичним особам”.
Нагадаємо
В кінці квітня Євросоюз продовжив на рік санкції проти М’янми.
Контекст
Напередодні лідер військової хунти в М’янмі Мін Аун Хлайн прибув до Москви для участі в конференції з безпеки. Головнокомандувач збройними силами вилетів зі столиці країни Нейп’їдо спецрейсом, щоб брати участь в Московській конференції з міжнародної безпеки.
Військовий переворот в М’янмі
З 1962 року протягом декількох десятиліть формою правління в М’янмі була військова диктатура. Демократичні перетворення в країні почалися в 2011 році. У листопаді 2020 року на виборах з великою перевагою перемогла Національна ліга за демократію лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі. Представники збройних сил заявили про фальсифікацію результатів голосування.
1 лютого 2021 року воєнних захопили владу, оголосивши про введення надзвичайного стану строком на один рік. Аун Сан Су Чжі і багато інших політиків були заарештовані. 14 червня над екс-главою МЗС почався суд. У республіці не припиняються масові протести проти путчистів, жорстко придушуються військовими. За даними базованої в Таїланді правозахисної організації “Асоціація допомоги політв’язням” (AAPP), в ході протестів загинули не менше 863 чоловік, більше 6000 були затримані.