Щонайменше шестеро людей загинули після того, як вулкан кілька разів вивергався вночі на острові Флорес на сході Індонезії, пише УНН з посиланням на The Independent.
Деталі
Вулкан Лівотобі Лакі-Лакі вночі викинув густий коричневий попіл на висоту до 2 км, гарячий попіл осів на кількох довколишніх селах.
Декілька будинків, а також монастир католицьких черниць, згоріли, сказав Фірман Йосеф, офіційний представник посту моніторингу вулкану Левотобі Лакі-Лакі.
Влада повідомила, що щонайменше 10 000 людей постраждали від виверження в районі Вулангітанг, у шести прилеглих селах.
Вулканічний матеріал викинуло на відстань до 6 км від кратера гори.
Вулкан вивергався кілька разів, що змусило чиновників підвищити його рівень небезпеки до найвищого та подвоїти радіус "зони відчуження" до 7 км.
Однією з жертв була черниця з села Хокенг, інша з монастиря зникла безвісти.
"Наші черниці в паніці вибігли з-під дощу з вулканічного попелу в темряві", - сказав Агуста Пальма, голова Фонду Святого Гавриїла, який курирує монастирі на острові з переважаючим католицьким населенням.
На фотографіях та відео в соціальних мережах видно пошкоджені та покриті попелом будинки, коли рятувальники виносили мішки з тілами загиблих людей.
Агентство боротьби зі стихійними лихами заявило, що вони все ще оцінюють масштаби жертв і збитків, а місцеві ЗМІ повідомляють, що в зруйнованих будинках було поховано більше людей.
Спочатку передбачалося, що загинуло дев'ять осіб, але агентство знизило кількість до шести.
Доповнення
Індонезія, розташована вздовж Тихоокеанського "Вогняного кільця", є домом для 120 діючих вулканів і там часто сейсмічна та вулканічна активність.
У жовтні 2024 року відбулося виверження вулкана Марапі на Західній Суматрі, внаслідок якого утворилися товсті стовпи попелу, що покрили довколишні села, хоча про жертви не повідомлялося. Раніше цього року у квітні сталося виверження вулкана Руанг, що призвело до евакуації тисяч людей та викликало побоювання з приводу можливих цунамі.