Цитата:
"Співробітники СБУ заблокували масштабну шахрайську схему, створену в’язнями Вінницької колонії. Через "колег на свободі" вони виманювали гроші у клієнтів українських онлайн-магазинів. Щомісячний обіг нелегального бізнесу становив понад 100 тис. грн", - повідомили у спецслужбі.
Деталі
Як вдалося встановити спецслужбі, шахрайство відбувалося за рахунок фейкових сайтів відомих торговельних платформ, онлайн продажів та оголошень.
"З метою викрадення коштів з карток клієнтів зловмисники входили до них у довіру, представлялися співробітниками торговельної платформи і пропонували заповнити реєстраційну форму для здійснення відправки начебто придбаного товару. Потім давали посилання на спеціально створений фішинговий ресурс, який візуально ідентичний оригінальному сайту оголошень. Як наслідок, отримували доступ до реквізитів платіжних інструментів", - повідомили у СБУ деталі схеми.
Списання коштів, як вказано, здійснювалося на спеціально підготовлені банківські картки або гаманці небанківських платіжних систем.
"Нелегальний бізнес проіснував більше 3-х місяців, ошукано чимало осіб з усіх регіонів країни", - додали у спецслужбі.
За даними слідства, до складу групи входило до 10 учасників, у тому числі засуджені, які відбувають покарання за вчинення тяжких злочинів. Через своїх спільників вони отримували мобільні телефони, сім-карти, банківські картки та доступ до фейкових електронних ресурсів.
Отриманий "прибуток" від шахрайських дій, як зазначається, використовували на утримання кримінальних кіл.
Під час проведених обшуків у пенітенціарному закладі правоохоронці виявили:
- чорну бухгалтерію з прибутками-видатками і картковими рахунками різних банківських установ,
- засоби зв’язку.
Наразі у межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної схеми. Планується повідомлення про підозри її активним учасникам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продавали в онлайн-аптеках заборонені ліки: ділки організували схему з "прибутком" у 2 млн грн щомісяця