Так, хімік пояснив, що річка Салгир, яка живить Сімферопольське водосховище, протікає від Ангарського перевалу і проходить через всі населені пункти Салгирскої долини.
“Неможливо контролювати обсяги скидів на цьому шляху. Більш того, деякі населені пункти не обладнані каналізацією, тому все це потрапляє в Салгир, а потім — у водосховище”, — сказав Работягов.
Він також розповів, що в найбільш вигідному становищі перебувають мешканці прибережних районів Південного берега Криму, так як вони споживають джерельну воду з водозаборів, які розташовані у верхів’ях головної гряди Кримських гір. Така вода прозоріша і смачніша.
Експерт порадив жителям долини перед вживанням води кілька днів відстоювати її у відкритій тарі і очищати за допомогою побутових фільтрів. Він підкреслив, що це дозволить знизити обсяг суспензії і зменшити неприємний запах.
Нагадаємо, у Криму практично пересохло сім водосховищ.
Як повідомляв УНН, протягом 2020 року сумарний запас води у водосховищах Криму склав 31.308 млн куб.м, що на 61.672 млн куб.м менше, аніж станом на початок року.
Через посуху в 2020 році в Джанкойському районі постраждали посіви гірчиці, льону, проса та соняшника.
Додамо, що в Інкермані під Севастополем вимушено припинили водозабір з озера в колишньому вапняковому кар’єрі.