Що відомо
Національна асамблея — парламент країни — повідомила про неприйняття санкцій і закликала перевірити роботу представництва Євросоюзу в Каракасі.
Це не перший раз, коли венесуельська влада хоче вислати Ісабель Брільанте Педросу. У минулому цей намір прозвучав в липні 2020 року, також після чергового раунду обмежувальних заходів ЄС. Тоді, однак, після закінчення 72 годин уряд змінив своє рішення.
Контекст
Євросоюз 22 лютого опублікував в Офіційному журналі ЄС інформацію про включення в чорний список 19 венесуельських фізичних осіб. На думку Брюсселя, вони несуть відповідальність за підрив виборчих прав опозиції, а також “за серйозні порушення прав людини і обмеження основних свобод”. Всього ж число фігурантів списку збільшилось до 55.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США ввели нові санкції проти Венесуели
Раніше, в грудні 2020 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі заявив, що у нього є “вагомі підстави” вважати, що влада Венесуели скоювали злочини проти людяності. Вони, ймовірно, мали місце з квітня 2017 року. У причетності до подібних діянь підозрюються влади і збройні сили Венесуели, а також “окремі, лояльні уряду особи”.