Деталі
Ефіопія, "після передислокації великих збройних сил в Еритреї, тепер розпочала спільний наступ із силами вторгнення Еритреї" на північний Тиграй, що межує з Еритреєю, йдеться у заяві командування повстанських сил.
Представник НФОП Кіндейя Гебрехівот повідомив AFP, що напад був скоєний з Еритреї.
Доповнення
Бойові дії між урядовими військами та повстанцями відновилися минулого тижня після п'ятимісячного затишшя. Зіткнення на землі та повітряні нальоти на Тиграй зруйнували надії на мирне врегулювання майже дворічної війни. Бої точилися навколо південно-східного кордону Тиграю, повстанці просунулися в сусідні регіони Амхара та Афар.
З того часу, як почалися бойові дії, вони стали більш масштабними, а столиця регіону Тиграй двічі зазнавала авіаударів.
Відновлення бойових дій стривожило міжнародне співтовариство, а голова ООН Антоніу Гутерреш та високопоставлені дипломати з Європейського Союзу, Великої Британії та Африканського Союзу закликали до стриманості.
Держсекретар США Ентоні Блінкен у четвер закликав уряд Ефіопії та НФОП негайно припинити військові операції та подвоїти зусилля, щоб назавжди покласти край конфлікту".
Додамо
Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед, лауреат Нобелівської премії миру, направив війська до Тиграю, щоб повалити НФОП у листопаді 2020 року. Протягом кількох місяців його уряд заперечував причетність еритрейських сил до конфлікту, хоча пізніше Абій визнав їхню присутність в Ефіопії.
Адміністративна зона Західний Тиграй, на яку претендують тиграйці та амхара — друге за чисельністю етномовне населення країни, з кінця 2020 року окуповано регіональними силами амхара, які надають допомогу федеральній армії у конфлікті.
Втрати цієї смертельної війни невідомі. Але, за даними ООН, це призвело до переміщення понад двох мільйонів людей, а сотні тисяч ефіопів живуть у голодних умовах.
Тиграй також більше року не має електрики, телекомунікацій, банківських послуг і палива.