Деталі
Як зазначає Гуттеріш, є “пряма кореляція між зростанням цін на продукти харчування та соціальною, політичною нестабільністю”. Згідно з оцінками експертів ООН, Україна та росія забезпечують 30% світового виробництва пшениці та ячменю, п’яту частину кукурудзи та понад половину соняшникової олії.
Разом їхнє зерно є основним джерелом їжі для деяких з найбідніших і найбільш уразливих людей, забезпечуючи понад одну третину пшениці, що імпортується 45 африканськими та найменш розвинутими країнами. Водночас, зазначають експерти, росія є найбільшим у світі експортером природного газу та другим за величиною експортером нафти.
З початку 2022 року ціни на пшеницю та кукурудзу зросли на 30 відсотків, ціни на олію зросли більш ніж на 60 відсотків за останній рік, а ціни на природний газ та добрива зросли більш ніж вдвічі.
Гуманітарні операції ООН стикаються з проблемою фінансування, через що організація просить допомоги у міжнародних фінансових установ. ООН закликає виділяти фінансування для найбільш вразливих країн, допомагати урядам країн, що розвиваються, інвестуючи в найбідніші та найуразливіші, посилювати соціальний захист, а також працювати над реформуванням глобальної фінансової системи, щоб зменшити нерівність.
Нагадаємо
Президент українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса розповів, що війна в Україні може призвести до глобальної продовольчої кризи і голоду. Найсерйозніші наслідки буде відчутно вже у 2023 році.