Цитата:
"...У 2020 році Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 1 036 матеріалів (з них 607 узагальнених матеріалів та 429 додаткових узагальнених матеріалів)... У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 76,2 млрд гривень", - йдеться у повідомленні.
Деталі
Також Держфінмоніторинг розслідував факти відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна. Так, у 2020 році він направив до правоохоронних органів 204 матеріали, які пов’язані з підозрою у корупційних діяннях.
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 8,1 млрд гривень.
Також у 2020 році Держфінмоніторинг направив до правоохоронних органів 75 матеріалів щодо фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму чи сепаратизму. З них 10 містили інформацію щодо виявлених зв’язків з Російською Федерацією.
Що було раніше
Наприкінці серпня СБУ інсценувала вбивство ІТ-бізнесмена і затримала замовника, який за даними СБУ мав конфлікт з потерпілим через спільні оборудки у відомій компанії, що займалася криптовалютами і має деякі ознаки так званої "фінансової піраміди".
За час функціонування фінансової піраміди організатори для відмивання коштів, придбали один з островів Дніпровського каскаду з об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тис. доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно, орієнтовною вартістю понад 250 млн доларів США.
У Мінфіні повідомили, що Україна покращила міжнародні позиції у сфері боротьби з відмиванням коштів.