Цитата
“Часто буває, що відстань може бути дуже велика, і за рахунок опадів всі небезпечні речовини потрапляють в атмосферне повітря. Також за рахунок концентрації саме в атмосферному повітрі, певні потоки в якості опадів можуть випасти на території, яка знаходиться за багато кілометрів від місця події. Це може бути через дощ, який буде іншого кольору. Тобто, все може статися, але потрібно розуміти, які погодні умови будуть там у найближчий час”, - зазначила експерт.
Деталі
У контексті події, еколог нагадала аварію, яка сталася на заводі “Кримський Титан” в анексованому Криму у серпні 2018 року, коли в районі розташування хімічного підприємства "Кримський титан" на півночі півострова стався викид невідомої отруйної хімічної речовини, яка, особливо після опадів, утворювала на металевих предметах, деревах, дахах будинків і навіть всередині приміщень маслянистий наліт з коричневим або жовто-зеленим відтінком.
Тоді від викиду отруйної речовини постраждала, зокрема, Херсонська область. Еколог наголосила, що екологічні наслідки залежатимуть від погодних умов на місці події протягом трьох-чотирьох днів.
Нафтопереробний завод Petromidia розташований в Неводарі, в окрузі Констанца, що біля Чорного моря. Експерт також зазначила про можливу проблему витоку нафтопродуктів у водойми, зокрема, у Чорне море.
Цитата
“Якщо були витоки нафтопродуктів, і це розташовано біля водного об’єкту, зазвичай, такі речі потрапляють до води, але потім їх легше нейтралізувати. Є дуже велика кількість способів для того, щоб зібрати нафтопродукти з поверхні морського середовища” - зазначила Тетяна.
Контекст
2 липня на румунському НПЗ Petromidia з переробки сирої нафти в Чорному морі стався вибух, у результаті троє людей отримали поранення, одна людина зникла безвісти. Ще у двох людей серйозні опіки тіла.
За даними Replica Online, одна людина з опіками понад 45% тіла і ще одна з більш важкими опіками. Усі інші співробітники евакуйовані.