“Касаційну скаргу Кабінету Міністрів України залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2018 року залишити без змін. Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає”, — йдеться в постанові ВС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рева розповів, коли уряд розгляне порядок виплати пенсій переселенцям
У своєму рішенні ВС вказує на постанову Окружного адмінсуду, в якій йдеться, що суд “дійшов висновку, що положення пунктів 7, 8, 9, 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 та абзац 10 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України „Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам“ від 05 листопада 2014 року № 637 слід визнати нечинними, оскільки останні не відповідають правовим актам вищої юридичної сили. В задоволенні позовних вимог в частині визнання незаконними і такими, що не відповідають правовому акту вищої юридичної сили абзацу 6, 7 постанови Кабінету Міністрів України „Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам“ від 05 листопада 2014 року № 637, яким визначено необхідність здійснення фізичної ідентифікації клієнта установами публічного акціонерного товариства „Державний ощадний банк України“ для отримання пенсії необхідно відмовити, оскільки вказані положення не суперечать положенням чинного законодавства”.
Нагадаємо, мов йде про підзаконні акти, якими представникам органів соціального захисту надавалося право на відвідання місць фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб. І у випадку, якщо за адресою, вказаною як фактичне місцке проживання, особи не виявилось її могли позбавити права на отримання матеріальної допомоги.