Цитата
“Уявіть, що бачите в телевізорі Володимира Зеленського, який робить заяву про капітуляцію. Ви бачите його, ви чуєте його – а отже, це правда. Але це не правда. Це технологія діпфейк”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Там пояснюють про те, що таке буде не справжнє відео, а створене через алгоритми машинного навчання. Відео, що зроблені через такі технології, майже неможливо відрізнити від реальних.
“Знайте — це фейк! Його мета — дезорієнтувати, посіяти паніку, зневірити громадян і схилити наші війська до здачі. Будьте впевнені – Україна не капітулюватиме! Росії залишається лише вигадати фейкову перемогу, закрити у себе інтернет і усі контакти з іншим світом”, — додали у відомстві.
Довідка
Deepfake — конкатенація слів "глибинне навчання" (англ. deep learning) та "підробка" (англ. fake), методика синтезу зображення, заснована на штучному інтелекті. Вона використовується для підключення та накладання існуючих зображень та відео на вихідні зображення або відео. У переважній більшості випадків для створення таких відео використовують генеративно-змагальні нейромережі (GAN). Одна частина алгоритму вчиться на реальних фотографіях певного об'єкта і створює зображення, буквально "збігаючись" з другою частиною алгоритму, поки та не почне плутати копію з оригіналом.