Деталі
За їхніми даними, з травня 2017 по листопад 2019 року на ринках міста було продано понад 47 тис. різних тварин. Серед них — цівети (віверри), норки, єнотовидні собаки, білки, борсуки, лисиці, їжаки, птахи, змії. Однак вчені не знайшли доказів того, що в той час там могли торгувати кажанами і панголінами, які розглядаються як можливі передбачувані носії коронавірусу.
“Майже всі тварини продавалися живими, щільно поміщеними в клітки, в поганому стані. Більшість торгових точок пропонували послуги з обробки м’яса на місці, що істотно впливало на проблеми для харчової гігієни та охорони дикої природи”, — наголошується в доповіді.
Її авторами виступили фахівці з Оксфордського університету спільно з колегами з Китайського західного педагогічного університету (місто Наньчун, провінція Сичуань), які збирали дані безпосередньо від господарів 17 торгових точок в Ухані. Мета дослідження насправді полягала у вивченні шляхів поширення важкої лихоманки з синдромом тромбоцитопенії, яку переносять кліщі, проте ці дані можуть допомогти пролити світло на ситуацію з пошуками джерел пандемії.
Контекст
Експерти Всесвітньої організацією охорони здоров’я (ВООЗ), побувавши в Ухані, де в грудні 2019 року вперше було зафіксовано спалах викликаного коронавірусом захворювання, прийшли до висновку, що найбільш вірогідною версією поширення інфекції є передача вірусу від диких тварин через проміжну ланку. Коронавіруси, сильно схожі на SARS-CoV-2, були виявлені у кажанів і панголінів.