Хоча добре задокументовано, що глобальне потепління побічно призведе до збільшення числа тих, хто недоїдає в результаті загрози рослинництву і погіршення продовольчої безпеки, в зазначеному в статті першому в світі подібному дослідженні було проаналізовано зв'язок між впливом тепла і збільшенням числа тих захворювань, що недоїдають.
Так, група дослідників на чолі з доцентом кафедри екологічної епідеміології та біостатистики в Школі громадської охорони здоров'я та профілактичної медицини Юмінгом Гуо, проаналізували дані щоденної госпіталізації, що охоплюють майже 80% населення Бразилії в період з 2000 по 2015 рік.
Експерти вивчили зв'язок між середньодобовими температурами і госпіталізацією в зв'язку з недоїданням відповідно до Міжнародної класифікації хвороб.
Дослідники виявили, що на кожні 1 C середньодобового підвищення температури в спекотну пору року число госпіталізацій через недостатнє харчування зростало на 2,5%.
"Зв'язок між підвищенням температури і госпіталізацією в зв'язку з недоїданням був найбільшим для людей старше 80 років і тих, хто у віці від 5 до 19 років. За нашими оцінками, 15,6% госпіталізацій з недостатнім харчуванням можна пояснити тепловим впливом протягом періоду дослідження", - заявили вчені.
У дослідженні говориться, що підвищення температури може викликати захворювання через недоїдання декількома шляхами:
- зниження апетиту;
- провокуванням збільшення споживання алкоголю;
- зниженням мотивації або здатності робити покупки і готувати;
- збільшенням недоїдання, що може привести до госпіталізації;
- погіршенням вже порушеного травлення у людини за рахунок збільшення шлунково-кишкової захворюваності.
Крім того, дослідження, опубліковане в PLOS Medicine 30 жовтня, висвітлює зростаючу проблему недоїдання в результаті глобального потепління.
"Зміна клімату є однією з найсерйозніших загроз для скорочення масштабів голоду і недоїдання, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Згідно з оцінками, зміна клімату призведе до зниження доступності продовольства в світі на 3,2% і, таким чином, до 2050 році стане причиною приблизно 30 тис. смертей, пов'язаних зі зниженою вагою", - йдеться в доповіді.
Як повідомляв УНН, згідно спостереженням вчених, сучасні темпи глобального потепління найбільш високі за 2000 років.