“До Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання детектива НАБУ, погоджене з заступником Генерального прокурора, щодо продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою 11 осіб”, — сказано у повідомленні.
Зазначається, що у клопотанні детектив НАБУ просив продовжити строк досудового розслідування до 8 місяців, а саме до 17 березня 2021 року. Досудове розслідування цього кримінального провадження розпочато 21 червня 2019 року.
“Слідчий суддя ВАКС установив, що подане клопотання не відповідає вимогам п. 3 абз. 2 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, оскільки у клопотанні взагалі не зазначено суті повідомленої підозри кожній конкретній особі. Вищенаведені недоліки клопотання унеможливлюють встановлення тих обставин, які саме підлягають перевірці під час досудового розслідування. Таким чином, слідчий суддя 6 січня цього року постановив задовольнити клопотання захисників та повернути детективу НАБУ клопотання про продовження строку досудового розслідування”, — йдеться у повідомленні.
Додається, що поряд із цим, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду не задовольнив клопотання одного з захисників, який зазначив, що клопотання детектива не погоджено прокурором відповідного рівня — заступник Генерального прокурора не є керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ураховуючи, що на даний час посада заступника Генерального прокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є вакантною, слідчий суддя дійшов до висновку, що стороною обвинувачення дотримано вимог п. 3 ч. 3 ст. 294 КПК України.
Так, ухвала оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд повернув прокурорам клопотання щодо продовження строків розслідування у справі про створення злочинної організації та захоплення влади суддями Окружного адміністративного суду Києва, зокрема його головою Павлом Вовком.
Як вже повідомляв УНН, 17 липня 2020 року прокурорами САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику, п’ятьом суддям ОАСК, голові Державної судової адміністрації України та ще чотирьом особам.
Слідством встановлено, що вищевказані особи (12 осіб) на чолі з головою ОАСК діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.
За версією слідства, вказана злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес кіл.
Зокрема, як зазначається, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.