Цитата
“Підписав наказ Міністерства охорони здоров’я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Як повідомив Ляшко на своєму Facebook, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса Omicron.
Бажаний період введення третьої дози від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.
Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Також люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.
“Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в „Дії“ орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію”, — написав Ляшко.
Додамо
Головний інфекціоніст України, заслужений лікар Ольга Голубовська наголошувала на тому, що не зовсім логічно щеплюватися додатковою дозою вакцини від COVID-19, коли не вакциновані основні групи ризику.
За її словами, будь-яке медичне втручання треба рекомендувати виходячи з оцінки користь/ризик і враховувати багато різних факторів.
Тим часом, в Україні вже відкрили онлайн-запис на бустерну дозу COVID-щеплення.
COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися “зеленим” сертифікатом про повну вакцинацію.