v-ukrayini-do-kintsya-lita-prodovzhili-karantin-ale-z-poslablennyami-obmezhen

В Україні до кінця літа продовжили карантин, але з послабленнями обмежень

 • 32881 переглядiв

Деталі

Так, уряд подовжив карантин в Україні до 31 серпня цього року.

Також під час засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що поки в країні діє “зелений” рівень епіднебезпеки, контроль самоізоляції не буде здійснюватися, що дасть змогу оновити додаток “Вдома”.

Тож, відзавтра, з 17 червня, не потрібно буде встановлювати мобільний застосунок "Вдома" при поверненні з-за кордону до України, додали у Мінцифри.

Цей застосунок запустили у квітні минулого року. За цей час його завантажили майже 1 млн людей. Ним користувалися ті, хто поверталися з-за кордону. Адже згідно із постановою уряду, для людей, що прибули з-за кордону, діяла вимога пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію. Або ж надіслати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірусну хворобу, щоб завершити самоізоляцію.

Незважаючи на те, що застосунок наразі не буде використовуватися при перетині кордону в Україну, дотримання карантинних обмежень і протиепідемічних заходів досі залишаються необхідними.

Також міністр культури та інформації політики Олександр Ткаченко у Telegram-каналі повідомив, що тепер проведення масових заходів (культурних, розважальних, релігійних, рекламних тощо) в приміщеннях дозволяється з 100% наповненням. Без обмеження дистанції між присутніми.

Проте учасники та організатори заходів мають використовувати захисні маски або респіратори.

"Якщо ж всі присутні мають негативні результати тесту на COVID-19, який зроблений не більше як за 72 години, чи документ повного курсу вакцинації – обмеження вище не застосовуються", - повідомив він.

Доповнення

Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.

З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин. Його вводили, щоб "збити" хвилю захворюваності на COVID-19. У МОЗ зазначали, що головного ефекту від січневого "локдауну" вдалося досягти.

Україна з 25 січня повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину.

З 24 лютого Україна знову повернулася до адаптивного карантину з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки.

2 червня уряд пом'якшив карантинні обмеження в Україні. 

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень - встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".

Усі області наразі перебувають у "зеленій" зоні. Як зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Україна увійшла в “зелену” зону навіть за критеріями ЄС, показники захворюваності найнижчі за останній рік.

Так, в Україні зафіксовано вже 2,226 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 15 червня, - 1 тисяча, що на рівні попереднього дня. Госпіталізовано за добу суттєво більше, ніж напередодні - 699 людей.

Згідно з даними Worldometer, ресурсу, що відслідковує ситуацію з коронавірусом у світі, Україна на 16-у місці за поширенням і на 18-у - за кількістю смертей від COVID-19.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Путін зустрівся з Байденом у Женеві

     • 45639 переглядiв

    У зоні ООС загинув 24-річний військовий зі Львівщини

     • 36398 переглядiв