На Одещині правоохоронці затримали працівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який незаконно переправляв ухилянтів за кордон. Про це заявили у Головному управління Національної поліції в Одеській області, передає УНН.
Деталі
Слідчі встановили, що в жовтні цього року військовий під час проходження служби в одному з ТЦК в Одесі, разом зі своїм братом одержали 7 000 доларів від родички військовозобов’язаного. За це вони обіцяли вплинути на військових посадовців і допомогти чоловіку зі звільненням з військової служби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрито безпрецедентну за масштабами схему для ухилення від мобілізації: причетні представники ТЦК та ВЛК - ДБР
Згодом правоохоронці з'ясували, що як військовослужбовець вже на посаді в іншому ТЦК та СП в Одеській області самостійно підшукав чоловіка, який хотів виїхати з країни.
Затриманий разом з наразі невідомими спільниками пообіцяв, що за 10 тисяч доларів він оформить чоловіку опікунство над інвалідом або так званий "білий" квиток, що дасть змогу перетнути державний кордон через офіційний пункт пропуску.
Чоловіка затримали, коли він отримав завдаток у 100 доларів на криптогаманець.
Наразі слідчі поліції повідомили фігуранту про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів за ч. 3 ст. 332, а також в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України
Доповнення
Максимальне покарання, яке загрожує підозрюваному, - дев’ять років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Зазначається, що за клопотанням слідчих суд обрав фігуранту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 214 тисяч гривень. Після її внесення, підозрюваного було звільнено з-під варти
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань воєнкомів
Натомість братові військового повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди для третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за ч. 2 ст. 369-2 ККУ. Цей злочин карається караються штрафом від 34 до 85 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
У відомстві додали, що правоохоронці встановлюють й інших осіб, причетних до протиправної діяльності.
Нагадаємо
На Буковині затримали голову військово-лікарської комісії, який вимагав у військового хабар за отримання групи інвалідності. За хабар посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.