Цитата
"Західна розвідка впевнена, що підводний човен ніколи не виходив за межі Білого моря, насправді його було помічено у водах біля Арктики для серії секретних випробувань. Підозра, передана командуванням союзників, полягає в тому, що 24-метрову торпеду з атомною боєголовкою "Посейдон" (кодове позначення НАТО "Статус-6") збираються випробувати в районі Карського моря", – пише видання.
Деталі
Атомний підводний човен БС-329 "Бєлгород" надійшов на озброєння вмф росії у липні 2022 року. Повідомили, що кремль презентував його ще у 2018 році, як систему, яка "поверне стратегічну перевагу росії". Ядерна боєголовка потенційно може долати десятки тисяч кілометрів під водою і викликати "радіоактивне цунамі". Хвиля від такого удару може знищити такі мегаполіси, як Нью-Йорк чи Лос-Анджелес, пише La Repubblica.
Сполучені Штати створили мережу супутників з інфрачервоними датчиками саме для виявлення відльоту російських ракет, втім, зазначають журналісти, вона не здатна простежити, що відбувається у морських глибинах – торпеда "Посейдон" сконструйована так, що випромінює мало тепла та безшумно рухається зі швидкістю понад сто кілометрів на годину.
За даними La Repubblica, "Бєлгород" все частіше з'являється у звітах розвідки НАТО, зокрема в аналізах щодо диверсій на газопроводі "Північний потік".
Нагадаємо
16 вересня міноборони рф повідомило, що в межах військових навчань російські атомні підводні човни провели запуски крилатих ракет в Арктиці.