v-minvidnovlennia-anonsuvaly-reformu-sektora-tsentralnoho-teplopostachannia

В Мінвідновлення анонсували реформу сектора центрального теплопостачання

 • 22393 переглядiв

Україна реформує сектор централізованого теплопостачання з метою підвищення енергетичної безпеки у партнерстві з USAID, зосереджуючись на когенерації, відновлюваних джерелах енергії, біопаливі та модернізації з метою підвищення енергоефективності та стійкості.

В Україні планують реформувати сектор централізованого теплопостачання для підвищення енергетичної безпеки. Про це повідомляє  Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає УНН.

Деталі 

Мінінфраструктури разом з Проєкт енергетичної безпеки USAID (ПЕБ) підписали Меморандум про взаєморозуміння, який має на меті відновлення, реформування та розвитку енергетичної і муніципальної інфраструктури громад, забезпечення енергетичної стійкості, включаючи, зокрема, розвиток розподіленої генерації енергії з інтегрованою когенерацією, використання відновлюваної енергії та біопалив, та модернізацію централізованого теплопостачання.

Реформування енергетичного сектору відповідно до кращих практик Європейського Союзу, оптимізація муніципальної системи теплопостачання України, популяризації широкомасштабного впровадження децентралізованого енергопостачання, інтеграція різноманітних джерел відновлюваної енергії, підвищення енергоефективності, сприятимуть декарбонізації енергетичної системи та підвищенню енергетичної безпеки України

 - заявив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко.

USAID через Проєкт енергетичної безпеки надаватиме підтримку Міністерству у реформуванні сектору централізованого теплопостачання на та енергетичного сектору.

 Він сприятиме підвищенню енергетичної стійкості, шляхом пріоритизації концепцій проєктів енергетичної інфраструктури на муніципальному рівні, спрямованих на економічно обґрунтовану та фінансово стійку розподілену генерацію енергії з інтегрованою когенерацією, сприяння впровадженню різноманітних джерел енергії.

У відомстві наголосили, що важливим елементом є сприяння розвитку когенерації, що забезпечить зниження кількості потенційних відключень енергії в аварійних ситуаціях. Також це забезпечить постійне постачання енергії об’єктам критичної інфраструктури у громадах.

Доповнення 

Меморандум передбачає як співпрацю по задоволення пріоритетних потреб, так і допомогу у стратегічному плануванні відновлення та реформування енергетики та теплопостачання. Передбачається також підвищення обізнаності громадськості про відповідні реформи та законодавство, що будуть розроблятися та впроваджуватися в рамках співпраці.

Нагадаємо 

В Україні відновлено 445 об’єктів теплопостачання. Це котельні, центральні теплові пункти, ТЕЦ. Також вдалося відновити майже 1,9 ГВт генеруючих потужностей.

Володимир Омельченко

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    В Крим повернуть історичні назви кримськотатарською мовою

     • 21321 переглядiв

    Швеція підтримує рішення Фінляндії щодо закриття кордону з рф

     • 21663 переглядiв

    Дружину Буданова отруїли важкими металами - ЗМІ

     • 24559 переглядiв