“Зробили ще один крок для зменшення промислового забруднення. Ухвалили законопроект „Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення“. Що він передбачає? Запроваджуємо інтегрований дозвіл для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля”, — написав Олексій Гончарук.
Він додав, що інтегрований дозвіл — це перелік вимог до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. Всі великі підприємства в Європейському Союзі його отримують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада планує зменшити рентну плату за користування надрами
“Підприємства мають здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо підприємство не звітує, систематично порушує умови дозволу або не виконує його умови, йому можуть анулювати інтегрований дозвіл. Це означає, що робота підприємства буде зупинена, поки не будуть виконані всі умови дозволу”, — додав Олексій Гончарук.
За його словами, запровадження інтегрованого дозволу сприятиме модернізації виробництва та впровадженню нових найкращих доступних технологій.
“А також призведе до зменшення промислового забруднення, покращення стану довкілля та здоров’я людей. Адже, за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я, у 2016 році в Україні забруднення атмосферного повітря призвело до понад 58 тис. смертей. Забруднення довкілля на глобальному рівні спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно”, — зазначив Олексій Гончарук.
Нагадаємо, 29 січня Кабінет міністрів прийняв рішення створити “Офіс контролю викидів у повітря” у Кривому Розі.