Деталі
Впродовж року програма "Власна Справа" стала активною підтримкою для мікро- та малих бізнесів України. Завдяки грантам понад 6 000 українців вже втілили свої бізнес-ідеї, створивши 20 тисяч робочих місць. Подати заяву на грантову програму "Власна Справа" можна через "Дію", повідомив прем’єр.
"Мікро та макробізнес має стати хребтом української економіки. За час війни ми бачимо прагнення українців до самозайнятості, серед тих, хто втратив роботу через війну, або вирішив змінити, серед військових", - заявив Шмигаль.
За його словами, завдяки програмі, уже видали понад 1,3 млрд гривень грантів на підтримку мікро і макробізнесу. Одним із важливих напрямків підприємництва є переробка, на яку виділили 2,8 млрд гривень. Ця програма направлена на розвиток українського експортного потенціалу, підтримку переробних підприємств середнього розміру.
"Ми хочемо, щоб Україна експортувала не сировину, а перероблену продукцію з максимальними циклами переробки, з максимальною доданою вартістю, яка буде залишатись в Україні і створювати додаткові робочі місця", - заявив прем’єр- міністр.
Очільник уряду зауважив, що важливою є підтримка в аграрному напрямку, яка допомагає аграріям закладати нові сади і теплиці, що створює нові робочі місця. На цю програму, яку вважають досить специфічною і високопрофесійною, виділили понад 500 млн грн.
Окремий напрям це гранти для захисників, ветеранів та їхніх родин.
"Ми лише розпочали цю програму. Ветеранський бізнес - це частина переходу від військового до цивільного життя. Це відкриває нові можливості для самореалізації наших військових", - заявив Денис Шмигаль.
Додамо
В межах державної програми "5-7-9%" від початку війни видано 32,5 тисячі пільгових кредитів на суму понад 128 млрд грн. Учасники програми "Власна справа" теж користуються цією програмою, таким чином вони мають можливість отримати грант і отримати позику для того, щоби мати змогу розширювати бізнес.
Уряд збільшив доступ малого і середнього бізнесу шляхом доступу до державних портфельних гарантій, де держава покриває до 80% тіла кредиту перед банком.
Також урядом було переглянуто понад 700 актів, які регулюють роботу бізнесу, велику частину з яких скасували, спростили, або цифровізували.
"Постійно впроваджуються нові цифрові рішення для бізнесу, відкриття закриття ФОПів, сплата податків, єДекларація, будівельні онлайн послуги доступна для всіх українських підприємців за допомогою пари кліків", - наголосив прем’єр.
Програму уряду також підтримує американська програма USAID. Цього року нею було закладено 230 млн доларів зокрема і на грантову програму, яка розширить можливості для малого і середнього бізнесу.
"Безповоротні гранти уряду це реальна інвестиція для бізнесу від держави і партнерів. Ця інвестиція сприяє підвищенню підприємницької активності, генерує додатково додану вартість, змінює структуру експорту і найважливіше – це нові робочі місця і розвиток громад", - заявив Шмигаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд прийняв рішення для збільшення доступу мікро-, малого і середнього бізнесу до кредитування